PRZYGOTOWANIE

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Przygotowanie mieszkania do dezynsekcji ma duży wpływ na efektywność zabiegu. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami i wdrożenie ich swoim lokalu. W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zalecenia przed zabiegiem:

1. Łóżka należy opróżnić z pościeli, poszewek, koców itp., Wyjęte rzeczy należy spakować do worków na śmieci i wynieść na czas zabiegu np. do łazienki. Po zabiegu rzeczy należy wyprać w temperaturze 60 stopni.
2. Zalecamy odkurzyć dokładnie łóżka i ich okolice, zwracając szczególną uwagę na wszelkie szczeliny. Odkurzyć należy też listwy przypodłogowe. Worek w odkurzaczu należy od razu wymienić, a stary wyrzucić, zamykając go szczelnie w worku na śmieci.
3. Po odkurzaniu zalecamy umyć całą podłogę – pomoże to uzyskać lepszą skuteczność zabiegu.
4. Zalecamy zdjąć z łóżek materace, a łóżka ustawić w pozycji pionowej.
5. Zalecamy zdjąć obrazy i oprzeć je o ścianę.
6. Meble należy odsunąć od ścian na ok. 40 cm.
7. Należy schować przedmioty osobiste.
8. W przypadku paneli podłogowych, należy zdemontować listwy przypodłogowe.
9. Dywany należy zrolować i postawić daleko od łóżka.
10. Należy opuścić mieszkanie na czas zabiegu i średnio na 2 h po nim. Po powrocie do domu zalecamy wietrzenie mieszkania przez ok. godzinę.
11. Przez tydzień nie należy odkurzać, zamiatać czy myć podłogi w odległości 20-30 cm od ścian oraz w okolicy łóżek. Zalecamy też nie myć powierzchni za i pod meblami, przy rurach, ciągach wentylacji, w okolicy listew przypodłogowych i innych miejscach, w których nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu. Zmycie preparatu skutkuje utratą jego właściwości ochronnych i biobójczych.
12. Miejsca, w których przygotowywane lub spożywane są posiłki zalecamy umyć zwykłym detergentem.

© 2023, M.K. All rights reserved.